“Vendenes lotospuķe”
- Laligaba
Inga Žolunde. Foto: Ģirts Raģelis
AUTORE: Inga Žolunde
REDAKTORE: Gundega Blumberga
DIZAINS: Jānis Esītis
DARBA NOSAUKUMS: “Vendenes lotospuķe”
IZDEVNIECĪBA: Dienas grāmata
ANOTĀCIJA: Romāns par latviešu rakstnieku un dzejnieku Jāni Poruku (1871–1911). Gundega Blumberga: “Inga Žolude ir radījusi tik pilnestīgu Jāni Poruku, ka lasot viņš kļūst par tuvu cilvēku, kam veltīt visu sajūtu spektru: līdzi just un apbrīnot, strīdēties un dusmoties. Viņas dzejnieks ne tikai mirkst asarās un cieš, ne tikai ielaistās ar Ķelnes ūdeni un pērk jaunas krāgas, jo viņa vizītkarte nevarēja būt šļaugana šļurpatu parpala, bet raksta, raksta un raksta, lai atkal un atkal tiktu iekšā dzīvē, kas nepavisam nav saudzīga pret radošu cilvēku. Ne tolaik, ne tagad. Jo, kā teikts romānā, dižumam līdzi netiek dota apsargāšana, gluži pretēji – tu stāvi dižs un ievainojams, viens pret visu pasauli.”
Lauris Gundars. Foto: Ģirts Raģelis
AUTORS: Lauris Gundars
REDAKTORE: Gundega Blumberga
DIZAINS: Jānis Esītis
DARBA NOSAUKUMS: “Svešam kļūt jeb Stāsts par Gunāru A.”
IZDEVNIECĪBA: Dienas grāmata
ANOTĀCIJA: Grāmata ir uzrakstīta kā aizraujoša multimediāla izrāde, kurā satiekas dokumentāls pētījums un autobiogrāfiski motīvi, kinoscenāriji un tiesas drāma, Laura Gundara asās pārdomas par mūsdienām un laiku, kurā dzīvoja gan viņš pats, gan disidents Gunārs A. Ik lapaspuse pārsteidz ar izmantoto paņēmienu un literāro formu bagātību, bet sirdī trāpa godīgums, ar kādu darbs ir uzrakstīts. Aizraujoša, asprātīga, asa un ļoti personīga grāmata.
“Nākotnes kalējs”
- Laligaba
Māris Bērziņš. Foto: Ģirts Raģelis
AUTORS: Māris Bērziņš
REDAKTORE: Gundega Blumberga
DIZAINS: Jānis Esītis
DARBA NOSAUKUMS: “Nākotnes kalējs”
IZDEVNIECĪBA: Dienas grāmata
ANOTĀCIJA: Romāns par latviešu rakstnieku, daudzu romānu, stāstu un lugu autoru, Latvijas PSR Tautas komisāru padomes, Latvijas PSR Ministru Padomes, PSRS Augstākās Padomes Tautību padomes priekšsēdētāju Vili Lāci (1904–1966). Inese Zandere: ““Pamostos ar riebīgu, bezcerīgu sajūtu, kas jau velk uz depresiju,” padomju literatūras izkārtne un politikas marionete Vilis Lācis raksta dienasgrāmatā. Un viņš tiecas pēc rakstīšanas terapijas, kurai pats īsti netic, cerot, ka sirds un sirdsapziņa taps vieglāka, ja arī fiziskās kaites un neapturamo alkohola degradāciju atvairīt neizdosies. Šķiet, ka Māris Bērziņš šo terapiju pāradresējis latviešu tautai. Ar to brašo literatūru, kurā Lācis veikli tiek galā ar raitiem sižetiem, efektīgiem varoņiem, vienkāršu valodu un piemērotiem, viegli maināmiem politiskiem akcentiem, ne Lācim pašam, ne mums nav pieticis, lai kaut ko par sevi saprastu. Šis ir cits žanrs, tas pedantiskās detaļās zīmē aprobežotību un nomāktību. Bērziņš ieskatās tur, kur cilvēks ir iekūlies un grimst purvā, no kura ārā vairs netiks nekad.”
“Dizažio”
- Laligaba
Svens Kuzmins. Foto: Ģirts Raģelis
AUTORS: Svens Kuzmins
REDAKTORE: Gundega Blumberga
DIZAINS: Svens Kuzmins
DARBA NOSAUKUMS: “Dizažio”
IZDEVNIECĪBA: Dienas grāmata
ANOTĀCIJA: Romāns "Dizažio" ir veltīts mākslas cilvēkiem, to iekšējām pasaulēm un ikdienas dzīvēm. Darbība risinās Hohmā – fiktīvā Latvijas kūrortpilsētā. Tas ir personisks stāsts par vietas vēsturi, mītiem, idejām un tradīcijām, kā arī par vidi, kurā, ja pacenšas, var atrast jebko, izņemot garlaicīgu biogrāfiju. Santa Hirša: “Svenam ir izdevies precīzi atklāt radošās dvēseles anatomiju, tās trauslumu un traģismu. Asprātīga ironija par jaunrades un birokrātijas nebeidzamajām sadursmēm slēpj aizkustinošu stāstu par mākslas ugunīm, kuru spēks spēj gan uzvarēt eksistences bezjēdzību, gan pilnībā izdedzināt pašu radītāju.”
“Mājoklis. Terēzes dienasgrāmata”
- Laligaba
Anna Auziņa. Foto: Ģirts Raģelis
AUTORE: Anna Auziņa
REDAKTORE: Arvis Viguls
DIZAINS: Estere Betija Grāvere
DARBA NOSAUKUMS: “Mājoklis. Terēzes dienasgrāmata”
IZDEVNIECĪBA: Ascendum
ANOTĀCIJA: Dzejnieces Annas Auziņas debijas romāns stāsta par jaunas sievietes pieaugšanu, seksualitāti un attiecībām ar Dievu. Būtiska vieta tajā ir galvenās varones Terēzes bērnībai un jaunībai, kas paiet 20. gadsimta astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados.