"Dzeja"

Publicēts: 14. aprīlis 2014

Arturs Alliksārs. Dzeja

IZDEVĒJS: Jāņa Rozes apgāds

AUTORS: Arturs Alliksārs

TULKOJA: Guntars Godiņš

REDAKTORE: Raita Saleniece (konsultante)

MĀKSLINIEKS: Aigars Ozoliņš

ANOTĀCIJA: Arturu Alliksāru (1923 – 1966) var dēvēt par vienu no savdabīgākajiem igauņu dzejniekiem. Ne mazāk spilgts bijis arī viņa īsais mūžs: leģions, apcietinājums, lēģeris Mordvijā, atgriešanās Tartu, publicēšanās aizliegums, vēzis, pāragra nāve. Arturs Alliksārs savā dzejā bija visu konvenciju grāvējs, līdz ar to iemantoja jaunāko kolēģu apbrīnu. Pēc viņa atgriešanās no lēģera izveidojās neformāla Alliksāra dzejas laboratorija. “Viņa dzeju nav iespējams pārtulkot tradicionāli, sekojot tikai domai, noskaņai, poētikai, ir nepieciešama kāda neapzināta, bet sajūtama atbrīvotība, improvizēšanas spējas, muzikālā dzirde. Esmu gadiem to pētījis un mēģinājis pārkausēt alliksārisko dzejas un valodas brīnumu latviešu valodā,” atzīst atdzejotājs Guntars Godiņš.

Lasīt tālāk: "Dzeja"

"Lekcijas"

Publicēts: 14. aprīlis 2014

Lekcijas

IZDEVĒJS: Neputns

AUTORS: Frederiko Garsija Lorka

TULKOJA: Edvīns Raups

MĀKSLINIECE: Ingrīda Zābere

ANOTĀCIJA: „Šajā grāmatā ir neliela Spānijas kvintesence, Spānijas gara kvintesence, ko mums piedāvā Federiko Garsija Lorka ar savu žilbinoši poētisko valodu un nelielām, bet ļoti būtiskām skicēm Spānijas kultūras vēsturē”

Lasīt tālāk: "Lekcijas"

"2666"

Publicēts: 14. aprīlis 2014

Roberto Bolanjo 2666

IZDEVĒJS: Zvaigzne ABC

AUTORS: Roberto Bolanjo

TULKOJA: Dace Meiere

MĀKSLINIEKS: Jānis Esītis

ANOTĀCIJA: Nākamreiz, kad izdzirdēsiet kādu runājam par "romāna nāvi", piedraudiet teicējam ar romāna 2666 izdevumu. Un pēc tam piespiediet viņu to izlasīt. Piecas grāmatas vienā sējumā – meistarīgi sasaistītas ne tikai ar jēdzieniem un tēliem, bet arī ar bagātīgu humora devu, dziļu humānismu un neatšķaidītu stāstnieka bravūru, izdotas jau pēc to radītāja un brīnumdara nāves – ir pelnījušas atrasties ikviena sevi cienoša lasītāja grāmatplauktā.
Boids Tonkins (Boyd Tonkin), The Independent

Lasīt tālāk: "2666"

"Vecmāte"

Publicēts: 14. aprīlis 2014

vecmāte

IZDEVĒJS: Dienas grāmata

AUTORE: Katja Kettu

TULKOJA: Maima Grīnberga

MĀKSLINIEKS: Jānis Esītis

ANOTĀCIJA: Šis romāns ir gan satricinoši atklāts mīlas stāsts, gan tiešs un nepiekāpīgs vēstījums par vienu no visslēptākajām kara sejām. Tas aizsit elpu savā kailumā un patiesīgumā un ir brīvs no jebkādas liekulības un ideologu fantāzijām. Dzīvības trauslums un milzīga izdzīvotgriba, mīlestība, necilvēcība, kaisle, sekss un nāve - viss cieši līdzās, vienā telpā un laikā, Lapzemē 1944. gadā, tik blīvi kā uz skudru takas, kur neiespējami spert soli, lai kādu nesamītu.

Lasīt tālāk: "Vecmāte"

"Jeruzālemes kvartets"

Publicēts: 14. aprīlis 2014

Jeruzālemes kvartets

IZDEVĒJS: Dienas Grāmata

AUTORS: Edvards Vitmors

TULKOJA: Māra Poļakova

ANOTĀCIJA: "Jērikas mozaīka gan cilvēciskajā, gan vēsturiskajā līmenī palīdz saprast, kas Vidējos Austrumos noticis kopš Otrā pasaules kara beigām. [..] Vitmors bez ilūzijām, toties ar izcilām zināšanām un dāsnu sirdi mums parāda, cik sāpīgas, skaistas un pārsteidzošas mēdz būt dzīves pārgrozības, un kā mūsu spēkošanās ar sevi un citiem reizēm, liekas, pārvērš pat laiku." The Philadelphia Inquirer

Lasīt tālāk: "Jeruzālemes kvartets"

DMC Firewall is a Joomla Security extension!