"Mirušie nepiedod"Foto: LALIGABA publicitātes attēls

AUTORE: Ieva Melgalve

REDAKTORE: Bārbala Simsone

MĀKSLINIEKS: Artūrs Bērziņš

DARBA NOSAUKUMS: "Mirušie nepiedod"

IZDEVNIECĪBA: Zvaigzne ABC

ANOTĀCIJA: “Mums šajā lielbudžeta filmas cienīgajā notikumu, cīņas un noslēpumu atmosfērā ir dota iespēja uzmanīgi izsekot cilvēka psiholoģijas pētījumu procesam, kuru autore vada, lietojot fantāzijas žanra maģiskos instrumentus. Varam iedomāties, ka piedalāmies seno domātāju un praviešu, atkal modernajā pasaulē atdzimušo druīdu teatrālajos rituālos. Mūsu acu priekšā intelektuālas formulas pārvēršas mākslas tēlos, simbolos, un visi poētiskie atribūti ir stingri sakārtoti loģiskās sistēmās. Tāda ir modernā pasaka.” Kristers Stiebris, rakstnieks.

PAR AUTORI: Ieva Melgalve Dzimusi 1981. gadā. Rakstniece, dzejniece, dramaturģe, kritiķe, publicējas presē kopš 90. gadu beigām. 1999. gadā iznākusi prozas grāmata Bezzaudējumu punkts. Raksta arī angliski, pārsvarā fantāzijas un fantastikas žanrā.

EKSPERTU VĒRTĒJUMI:

Ilmārs Šlāpins

Filozofs, publicists, redaktors

Lai arī žanra specifika mēdz piedot klišejas un formālismu, Ieva nav ļāvusies kompromisiem un radījusi oriģinālu, intriģējošu stāstu, sarakstītu labā un vienlaikus interesantā valodā. Šķiet, autores pieredze reklāmas jomā likusi neatklāt visus amata noslēpumus, atstājot lasītāju līdz galam neapmierinātu un ar tādu kā "mazuma piegaršu" mutē. Vai āķi lūpā.

Ieva Kolmane

Literatūrkritiķe, tulkotāja

Allaž kaitinājusi rakstu darbos it kā pašsaprotami no pasakām pārklīdusī labo/ļauno vai balto/melno spēku cīņa, un Melgalves aprakstītajos mirušajos, kas nepiedod, rodams patīkams remdinājums – pārceļamies nezināmā, bet ļoti ticamā pasaulē, kur fantāzija saplūst ar visu, kas pazīstams psiholoģisko romānu, simbolisma un detektīvromāna faniem, proti, tur labais un ļaunais rādās daudz dabiskāks – jo ir tik ļoti nosacīts.

Dace Rukšāne-Ščipčinska

Rakstniece

Vēstījuma sižets veidots labākajās spriedzes romāna tradīcijās, bagātīgā valoda nav kļuvusi par pašmērķi, bet gan lieliski papildina raito stāstījumu. Uzdrošinos teikt, ka šis ir līdz šim labākais tīrā fantāzijas žanrā latviešu valodā tapušais romāns.


Copyright © 2024 STARPTAUTISKĀ RAKSTNIEKU UN TULKOTĀJU MĀJA