"Koka nama ļaudis"Foto: LALIGABA publicitātes attēls

AUTORS: Osvalds Zebris

REDAKTORE: Dace Sparāne

MĀKSLINIEKS: Jānis Esītis

DARBA NOSAUKUMS: "Koka nama ļaudis"

IZDEVNIECĪBA: Dienas grāmata

ANOTĀCIJA: "Lieldienas kā augšāmcelšanās laiks runājošā mājā ar tās iedzīvotājiem, viņu noslēpumiem, dramatiskiem likteņiem un arī visuresošu mājas filosofu – runātīgo kaķi Gagārinu. Osvalda Zebra literārās iedvesmas avotos spoguļojas gan Mihaila Bulgakova prozas biedējošā un vienlaikus traģikomiskā iracionālitāte, gan Nikolaja Gogoļa valodiskais misticisms." ("Diena" kritiķis Normunds Naumanis).

PAR AUTORU: Osvalds Zebris dzimis 1975. gadā. Rakstnieks, publicists, dažādu preses izdevumu redaktors, šī ir viņa otrā grāmata. Par pirmo - stāstu krājumu Brīvība tīklos 2011. g. saņēmis Gada balvu nominācijā Debija.

EKSPERTU VĒRTĒJUMI:

Jānis Vādons

Dzejnieks, tulkotājs

Lai gan bailes un izmisums iekrāso daudzas no grāmatas lappusēm, autors lasītājus tomēr nepamet paša izveidotā nama sprostā, bet uzdod jautājumus par atbildību, sirdsapziņu un piedošanu. Izeja ir katra paša ziņā.

Ronalds Briedis

Dzejnieks

Risinājumu neguvuši iekšējie konflikti, ļaunums, kas līdzīgi pelējumam izplešas namā un tā iedzīvotājos. Uz šāda fona norisinās Osvalda Zebra „Koka nama ļaužu” darbība, sākotnēji reālistisko metaforu novedot līdz baisai groteskai.

Raimonds Briedis

Literatūrzinātnieks

Visā ieslēptā (nama, cilvēku dzīves, pasaules) sairšana ļauj ieraudzīt pretmetu, kuru veido pasaulē ieslēptais ļaunums un vārā cerība no tā izrauties bērniem. Osvalds Zebris prot stāstīt – un viņa romānu var lasīt kā seriālam līdzīgu sižetu ar brīžiem absurdu notikumu gaitu, mūsdienu sabiedrības metaforu vai 21. gs. apokalipses paredzējumu ar morāli – pasaules glābēja loma jāuzņemas visvājākajam.


Copyright © 2024 STARPTAUTISKĀ RAKSTNIEKU UN TULKOTĀJU MĀJA