"Jaunā Vāgnera klusēšana"

3.55

Publicēts: 25. marts 2013

vagnera klusesana

Foto: autors nezināms

IZDEVĒJS: Mansards


AUTORE: Anna Foma


REDAKTORE: Ingmāra Balode


MĀKSLINIEKS: Zigmunds Lapsa


ANOTĀCIJA: ....te rodama atvērtība jauneklīgai jūsmai par pasaules kultūras dārgumiem – ar šo spēju, ko tekstā un ar tekstu dzīvojošie ļaudis laika gaitā nereti zaudē. Annai Fomai literatūra vai mūzika ir nevis jau noticis, lasi, miris mākslas fakts, bet iespēja pielaikot dažādas sejas, meklējot atbildi uz jautājumu "kas es esmu?". Un, protams, jautājums ir svarīgāks par iespējamajām atbildēm." (Arvis Viguls)


PAR AUTORU: Anna Foma (Agnese Rutkēviča) dzimusi 1988. gadā Cēsīs. Studējusi teātra mākslu Latvijas Kultūras akadēmijā, kā arī dramaturģiju un režiju Ludvika Solska Valsts teātra augstskolā Krakovā un poļu valodu Jagaiļu universitātē Krakovā. Apmeklējusi dzejas un prozas meistardarbnīcas Literārajā akadēmijā. Raksta gan dzeju, gan prozu, gan lugas. Kā aktrise spēlējusi vairākās teātra izrādēs, piedalījusies arī starptautiskos dramaturģijas forumos. Par stāstu «Melnais uzvalks» ieguvusi galveno balvu festivālā Prozas lasījumi 2011.

 

Ekspertu vērtējumi:

Dace Rukšāne

 

Kultūratsaucēm, citātiem, mitoloģiskiem un reliģiskiem tēliem pārpilna debija dzejā, kas liecina ne tikai par autores nenoliedzami bagāto kultūras un izlasīto grāmatu bagāžu, bet arī par kādu, iespējams, viņai pašai pagaidām vien nojaušamu mērķi un koncepciju. Lai arī pašas autores balss laiku pa laikam pazūd tekstu blīvumā un piesātinātajā poētikā, šajos dzejoļos ir nojaušams spēcīgs nākotnes potenciāls.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd