AUTORE: Anna Foma

MĀKSLINIEKS: Zigmunds Lapsa

REDAKTORE: Ingmāra Balode

DARBA NOSAUKUMS: "Jaunā Vāgnera klusēšana"

IZDEVNIECĪBA: Mansards

ANOTĀCIJA: ....te rodama atvērtība jauneklīgai jūsmai par pasaules kultūras dārgumiem – ar šo spēju, ko tekstā un ar tekstu dzīvojošie ļaudis laika gaitā nereti zaudē. Annai Fomai literatūra vai mūzika ir nevis jau noticis, lasi, miris mākslas fakts, bet iespēja pielaikot dažādas sejas, meklējot atbildi uz jautājumu "kas es esmu?". Un, protams, jautājums ir svarīgāks par iespējamajām atbildēm." (Arvis Viguls)


AUTORE: Ilona Balode

MĀKSLINIECE: Austra Cukura

DARBA NOSAUKUMS: "Rīga-Pekina"

IZDEVNIECĪBA: Zvaigzne ABC

ANOTĀCIJA: Lai arī «Rīga-Pekina» ir Balodes pirmā grāmata, tā jau paguvusi izpelnīties lielu lasītāju atzinību - pašlaik grāmata atrodama visu Latvijas lielāko grāmatu tirgotāju pirktāko grāmatu topu augšgalā. «Rīgu-Pekinu» iemīļojuši arī grāmatu blogeri - par grāmatu internetā uzrakstītas trīs izvērstas recenzijas, slavējot autores spožo prasmi aprakstīt ceļojumu.


AUTORS: Toms Treibergs

MĀKSLINIEKS: Māris Garjānis

REDAKTORE: Ingmāra Balode

DARBA NOSAUKUMS: "Gaismas apstākļi"

IZDEVNIECĪBA: Mansards

ANOTĀCIJA: Autora pirmā grāmata veido tiltu no savas paaudzes dzejniekiem nosacīti kopīgās stilistikas uz individuālo, nesajaucamo balsi. Toma Treiberga dzejas intonācija, kā liecina „Gaismas apstākļi”, ir šķietami mierīga, vērojoša, silta, taču pateiktajā dzīvo spriegums, kurā lasītājam atpazīstamās un neuzminamās pasaules daļas savienotas tā, lai uzturētu nemieru. Nemiers vedina sekot un minēt – kurp aizvedīs dzejolis, kā rakstītājs zina, ka meitenes lakata bārkstis tiecas uz bezgalību..?


AUTORE: Daina Sirmā

MĀKSLINIECE: Ilga Vēvere

REDAKTORE: Ingmāra Balode

DARBA NOSAUKUMS: "Kailsals"

IZDEVNIECĪBA: Pētergailis

ANOTĀCIJA: Dainas Sirmās dzejas tēliem piemīt teju vai fizioloģiska iedarbība. Kaut kas ledaini stindzinošs ir katrā autores vārdā, radot savu unikālo, ne ar vienu citu nesajaucamu intonāciju. Tā ir izteikti intīma un personiska dzeja, mīlestības un sevis meklējumu iedvesmota, un tajā pašā laikā nepamet izjūta, ka caur varones personību vienlaicīgi margo arī mūsu vēsture un tautas likteņgaitas. (Ronalds Briedis)


Copyright © 2024 STARPTAUTISKĀ RAKSTNIEKU UN TULKOTĀJU MĀJA