“Vilkogas”


vilkogas
Liāna Langa

Foto: Jānis Deinats

AUTORE: Anna Auziņa

DARBA NOSAUKUMS: "Vilkogas"

IZDEVNIECĪBA: Neputns

ANOTĀCIJA: "Vilkogas" aiz sarežģītās tēlu, zīmju un refleksiju valodas slēpj lielu un patiesu bijību, pietāti pret visu, kas dzīvs, vai tas būtu suns, lietus vai skumjas — tas vieš uzticību un ļauj sekot līdzi arī tajos valodas apvidos, kur lasītājs vēl nekad nav kāju spēris, jo drošības sajūta, ka autore neizdzēsīs lampiņu tuneļa galā, nezūd.
Andra Konste

PAR AUTORI: Liāna Langa mācījusies New School College Ņujorkā, kur studējusi filozofiju un amerikāņu XX gs. literatūru. Saņēmusi Dzejas dienu balvu (1998 un 2006) un Literatūras Gada balvu (2001). Pašlaik ir izdevniecības "Apostrofs" vadītāja un strādā literārā žurnāla "Latvju Teksti"

EKSPERTU VĒRTĒJUMI:

Edvīns Raups

Kad debesis reibina vai zeme atveras, kad neredzi attaisnojumu tam, kas notiek tā, kā nevajadzētu notikt, apsēdies klusā vietā un izlasi vienu dzejoli no Vilkogām. Leksikas ziņā apbrīnojami sulīga valoda, kāda sen latviešu dzejā nav manīta.

Ieva Lešinska-Geibere

Erotiskais miesiskums, sakāpinātais jutekliskums, kas izpaužas spilgtos, dzīvīgos, nereti sirreālos dzejas tēlos sadzīvo ar intelektuāli asu vērojumu "no malas" un tiekšanos pēc vārda precizitātes, vienlaikus izvairoties no dzejai nāvējošas sludināšanas vai apgalvošanas.


Copyright © 2024 STARPTAUTISKĀ RAKSTNIEKU UN TULKOTĀJU MĀJA