Darbu uzsāk Latvijas Literatūras gada balvas 2024 ekspertu komisija

 

Darbu uzsāk Latvijas Literatūras gada balvas 2024 ekspertu komisija

Jau šobrīd norit gatavošanās vienam no centrālajiem notikumiem Latvijas literatūrā – Latvijas Literatūras gada balvai (LALIGABA), kas ik pavasari tiek pasniegta spožākajiem pašmāju autoriem piecās nominācijās. Jaunā ekspertu komisija sākusi 2023. gada literārā devuma izvērtēšanu.

LALIGABA ekspertu komisijā turpmākos mēnešus strādās:

 

       kultūras žurnāliste ar teātra kritiķes profesionālo izglītību Undīne Adamaite; vairāk nekā 20 gadus strādā laikrakstā “Diena”, rakstīdama recenzijas un apskatus par jaunāko literatūrā un kultūrā; kaislīga lasītāja mūža garumā;

       dzejnieks, atdzejotājs un mūziķis Pēteris Draguns; apguvis sanskritu; Latvijas Literatūras gada balvas nominants; 2013. gadā par dzejas krājumu “Tumšā stunda” ieguvis Dzintara Soduma balvu;

       literatūrzinātniece un pētniece Madara Eversone; pētnieciskās intereses saistītas ar latviešu padomju literārā procesa izpēti, vairāku zinātnisko un populārzinātnisko publikāciju autore; 2023. gadā aizstāvējusi promocijas darbu, iegūstot zinātnes doktora grādu humanitārajās un mākslas zinātnēs.

       dzejniece, publiciste Ligija Purinaša, kas savā radošajā darbībā izmanto latviešu valodas vēsturisko periodu – latgaliešu rakstu valodu; mākslā tiecas aktualizēt sociāli nozīmīgas un bieži vien arī neērtas tēmas;  divkārtēja Latvijas Literatūras gada balvas nominante;

       rakstnieks Osvalds Zebris; runā par rakstīšanu ar Literārās akadēmijas studentiem, lasa citu autoru tekstus un pauž viedokli; divu Latvijas Literatūras gada balvu īpašnieks (2011. gadā par spilgtāko debiju; 2023. gadā par labāko prozas autordarbu); 2017. gadā ieguvis arī Eiropas Savienības Literatūras balvu;

       tulkotājs, atdzejotājs, publicists un rakstnieks Ilmārs Zvirgzds; nominēts 2023. gada Latvijas Literatūras gada balvai par debijas romānu “Reģistratūra”; par sevi žūrijas eksperts saka, ka esot senu un jaunu tekstu tulkotājs un atdzejotājs, feļetonists žurnālos un avīzēs, pieklājīgu un nepieklājīgu grāmatu lasītājs un pārlasītājs;

       rakstniece, dzejniece, tulkotāja, Latvijas Literatūras gada balvas 2024 žūrijas ekspertu priekšsēdētāja Ieva Melgalve; daudz strādā ar topošajiem autoriem un darbojas literatūrkritikā – 2022. gadā nominēta Normunda Naumaņa Gada balvai mākslas kritikā; tuva fantāzijas un fantastikas literatūra; darbojas arī kā pētniece, mācoties skatīties uz literatūru un mākslu no posthumānisma perspektīvas; vairākkārtēja Latvijas Literatūras gada balvas nominante.  

Literatūras gada balvas piešķirs par labāko 2023. gada ietvaros publicēto literāro darbu Latvijas rakstniecībā šādās nominācijās:

       labākais dzejas darbs;

       labākais prozas darbs;

       labākais Latvijas autora oriģinālliteratūras darbs bērniem;

       labākais ārvalstu literatūras tulkojums latviešu valodā;

       spilgtākā debija literatūrā;

       spilgtākais darbs literatūrzinātnē (balva tiks piešķirta, ja žūrijas ekspertu komisija uzskatīs, ka ir pietiekami liels darbu skaits un konkurence atsevišķas nominācijas izveidei).

Gaidām pieteikumus speciālbalvai, kā arī nominācijā “Mūža ieguldījums Latvijas rakstniecībā”.

Pieteikumi iesniedzami LU LFMI – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Mūkusalas iela 3, atstājot aploksnes/bandroles/kastes ar norādi “Latvijas Literatūras gada balvai” uz galdiņa, izmantojot darbinieku ieeju no Valguma ielas puses. Par atstāto sūtījumu lūgums sazināties 28270431 vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Pieteikumi iesniedzami brīvā rakstiskā formā, pievienojot 2 darba izdevuma eksemplārus, kā arī nosūtot darba elektronisko versiju (*pdf vai *epub formātā) uz e- pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Aicinām nekavēties un pirmos darbu pieteikumus iesniegt līdz 2023. gada 15. oktobrim!

Vairāk informācijas par balvu - Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

 

Latvijas literatūras gada balvas nolikums pieejams:

https://www.laligaba.lv/index.php/lv/nolikums

 

Latvijas Literatūras gada balva (LALIGABA) ir gada nozīmīgākais notikums literatūras nozarē Latvijā. Tas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinības izteikšanu autoriem par gada izcilākajiem Latvijas rakstniecībā publicētajiem darbiem.

Par balvas norisi kopīgi rūpējas, to kopīgi organizē: LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Rakstnieku savienība.

Balvu atbalsta: Latvijas Republikas Kultūras ministrija

 

LALIGABA aktualitātēm iespējams sekot līdzi arī sociālajos medijos Facebook, Instagram un Twitter.

 

Sīkākas uzziņas:

Eva Eglāja-Kristsone

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta direktore

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

tālr. 26863449

 

Converted to HTML with WordToHTML.net


Copyright © 2024 STARPTAUTISKĀ RAKSTNIEKU UN TULKOTĀJU MĀJA