Darbu uzsāk Latvijas Literatūras gada balvas 2023 ekspertu komisija

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva
 

Jau šobrīd norit gatavošanās vienam no centrālajiem notikumiem Latvijas literatūrā – Latvijas Literatūras gada balvai (LALIGABA), kas ik pavasari tiek pasniegta spožākajiem pašmāju autoriem piecās nominācijās. Jaunā ekspertu komisija sākusi 2022. gada literārā devuma izvērtēšanu.

LALIGABA ekspertu komisijā turpmākos mēnešus strādās:

  • Latvijas Radio 1 kultūras žurnāliste Anda Buševica, kura pati saka, ka grāmatas lasa kopš sevi atceras, savukārt vismaz ceturtdaļgadsimtu ar mediju starpniecību iesaka to darīt arī citiem;
  • tulkotājs un atdzejotājs Dens Dimiņš, viens no ražīgākajiem iepriekšējo LALIGABAS balvu nominantiem un ieguvējiem;
  • rakstniece, publiciste un teoloģe Ilze Jansone, rakstījusi recenzijas par jaunāko latviešu literatūru dažādos Latvijas kultūras medijos, šobrīd studē literatūrzinātni doktorantūras programmā;
  • ilustratore un dzejniece Lote Vilma Vītiņa, pērnā gada LALIGABAS spilgtākā debitante;
  • literatūrzinātnieks, profesors Ojārs Lāms, kura interesi vienmēr saistījusi arī jaunākā latviešu literatūra;
  • dzejnieks, reklāmas speciālists, divu romānu autors Andris Akmentiņš, kurš cita starpā aroda noslēpumos izglīto rakstniecības studiju izglītojamos;
  • dzejniece, atdzejotāja, tulkotāja, redaktore Ingmāra Balode, LALIGABA 2023 ekspertu komisijas priekšsēdētāja, tulko un atdzejo galvenokārt no poļu, bet arī no vairākām citām valodām, 

2022. gadā Latvijā izdotos literāros darbus izvērtēs un nominēs šādās kategorijās – labākais dzejas darbs, labākais prozas darbs, labākais Latvijas autora oriģinālliteratūras darbs bērniem, labākais ārvalstu literatūras tulkojums latviešu valodā un spilgtākā debija literatūrā. Eksperti izvirzīs arī kandidātus speciālbalvai un mūža balvai Latvijas literatūrā. 

Pieteikumi iesniedzami LU LFMI – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Mūkusalas iela 3, nākot pa darbinieku ieeju no Valguma ielas puses (no trešdienas līdzpiektdienai laikā no 9:00-17:00, pirms tam sazinoties pa tālr. 28270431 vai rakstot uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.; ja nav iespēja atnest norādītajos laikos, lūdzu e-pastā precizēt citu laiku). Pieteikumi iesniedzami brīvā rakstiskā formā, pievienojot 3 darba izdevuma eksemplārus, kā arī nosūtot darba elektronisko versiju (*pdf vai *epub formātā) uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Balvas nolikums pieejams: https://laligaba.lv/index.php/lv/nolikums

Latvijas Literatūras gada balva (LALIGABA) ir gada nozīmīgākais notikums literatūras nozarē Latvijā. Tas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinības izteikšanu autoriem par gada izcilākajiem Latvijas rakstniecībā publicētajiem darbiem.

Par balvas norisi kopīgi rūpējas, to kopīgi organizē: LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Rakstnieku savienība.

Balvu atbalsta: Latvijas Republikas Kultūras ministrija 

 

LALIGABA aktualitātēm iespējams sekot līdzi arī sociālajos medijos Facebook, Instagram un Twitter.

 

Sīkākas uzziņas:

Eva Eglāja-Kristsone

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta direktore

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

tālr. 26863449


Copyright © 2024 STARPTAUTISKĀ RAKSTNIEKU UN TULKOTĀJU MĀJA

Please publish modules in offcanvas position.