LALIGABA 2022 ekspertu komisija. No kreisās: literatūrzinātniece un literatūrkritiķe Agija Ābiķe-Kondrāte, dzejniece Ērika Bērziņa, ekspertu komisijas priekšsēdētāja, literatūrzinātniece Zanda Gūtmane, rakstniece Andra Manfelde, dzejniece un publiciste Liāna Langa, dzejnieks un literatūrkritiķis Ivars Šteinbergs, tulkotājs Raimonds Jaks.
Darbu uzsāk Latvijas Literatūras gada balvas 2022 ekspertu komisija

Darbu uzsāk Latvijas Literatūras gada balvas 2022 ekspertu komisija

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva
 

Jau šobrīd norit gatavošanās vienam no centrālajiem notikumiem Latvijas literatūrā – Latvijas Literatūras gada balvai (LALIGABA), kas ik pavasari tiek pasniegta spožākajiem pašmāju autoriem piecās nominācijās. Jaunā ekspertu komisija sākusi 2021. gada literārā devuma izvērtēšanu, savukārt balvas organizatoriem pievienojies LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts (LU LFMI).

LALIGABA ekspertu komisijā turpmākos mēnešus strādās dzejniece Ērika Bērziņa, rakstniece Andra Manfelde, tulkotājs Raimonds Jaks, dzejniece un publiciste Liāna Langa, dzejnieks un literatūrkritiķis Ivars Šteinbergs un literatūrzinātniece un literatūrkritiķe Agija Ābiķe-Kondrāte. Savukārt ekspertu komisiju vadīs literatūrzinātniece Zanda Gūtmane.

  1. gadā Latvijā izdotos literāros darbus izvērtēs un nominēs šādās kategorijās – labākais dzejas darbs, labākais prozas darbs, labākais Latvijas autora oriģinālliteratūras darbs bērniem, labākais ārvalstu literatūras tulkojums latviešu valodā un spilgtākā debija literatūrā. Eksperti izvirzīs arī kandidātus speciālbalvai un mūža balvai Latvijas literatūrā.

LALIGABA organizētājiem līdzās Starptautiskajai Rakstnieku un tulkotāju mājai un Latvijas Rakstnieku savienībai pievienojies vadošais literatūrpētniecības centrs Latvijā – LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts. “Allaž ieinteresēti sekojām līdzi balvas norisēm, daudzkārt apbrīnojot līdzšinējo organizatoru radošumu, toleranci un spēju uzturēt balvas prestižu. Šogad esam pievienojušies LALIGABA komandai un, respektējot balvas jau stabilās tradīcijas, liksim lietā savu pieredzi un redzējumu, lai koordinētu Latvijas literatūras procesa ikgadējo izvērtējumu un kopīgi radītu svētkus visiem literatūras mīļiem,” spriež Eva Eglāja-Kristsone, LU LFMI direktore.

Pieteikumi balvai brīvā rakstiskā formā, pievienojot 3 darba izdevuma eksemplārus, iesniedzami Latvian Literature birojā – Rīgā, Avotu ielā 53, 1. stāvā (pirmdienās, trešdienās, ceturtdienās un piektdienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00, iepriekš sazinoties pa tālruni 26407382). Darbu pieteikšanas termiņš ir 2022. gada 1. februāris. Latvijas Literatūras gada balvas nolikums pieejams laligaba.lv. Balvas nominanti, speciālbalvas un mūža balvas ieguvēji būs zināmi nākamā gada marta noslēgumā.

Latvijas Literatūras gada balva (LALIGABA) ir gada nozīmīgākais notikums literatūras nozarē Latvijā. Tas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinības izteikšanu autoriem par gada izcilākajiem Latvijas rakstniecībā publicētajiem darbiem.

Par balvas norisi kopīgi rūpējas, to kopīgi organizē: LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Rakstnieku savienība.

Balvu atbalsta: Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Baltic International Bank.

 

LALIGABA aktualitātēm iespējams sekot līdzi arī sociālajos medijos Facebook, Instagram un Twitter.

 

Sīkākas uzziņas:

Eva Eglāja-Kristsone

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta direktore

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

tālr. 26863449

 


Copyright © 2024 STARPTAUTISKĀ RAKSTNIEKU UN TULKOTĀJU MĀJA

Please publish modules in offcanvas position.