Atklās Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) nominantus, mūža balvas un speciālbalvu ieguvējus

laligaba-small-logo

Trešdien, 28. martā plkst. 11.00 Latvijas valsts simtgades informācijas centrā / Draugu telpā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā, Mūkusalas ielā 3 mediju pārstāvji tiek aicināti uz Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) nominantu, mūža balvas un speciālbalvu ieguvēju oficiālo izziņošanu. .
LALIGABA ir nozīmīgākais ikgadējais notikums literatūras nozarē. Tās ekspertu komisija preses konferencē nosauks un suminās mūža balvas ieguvēju Latvijas rakstniecībā un paziņos 2017. gadā izdotos literāri augstvērtīgākos darbus Latvijas rakstniecībā četrās nominācijās: labākais dzejas krājums, labākais prozas darbs, labākais oriģinālliteratūras darbs bērniem un labākais ārvalstu literatūras tulkojums latviešu valodā. Tāpat LALIGABAs komisija piešķirs divas speciālbalvas par izcilu ieguldījumu literatūrpētniecībā.

Nomināciju galvenās balvas ieguvēji tiks paziņoti ceremonijā 2018. gada 27. aprīlī plkst. 18.00 RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O. Kopā ar uzvarētājiem ceremonijā tiks apbalvoti un sumināti arī mūža balvas un speciālbalvu ieguvēji.

Plašāka informācija par nominantiem un viņu darbiem, speciālbalvas un mūža balvas ieguvēju un citām aktivitātēm laikā no š.g. 28. marta būs pieejama vietnē www.laligaba.lv, LALIGABAs Facebook un Twitter sociālo tīklu kontos. Aprīlī ziņu portālā „Delfi” būs iespēja balsot par LALIGABAi nominētajām grāmatām, izvēlot “Delfi” lasītāju simpātiju balvu.

Lai iespējami plašāka publika iepazītu LALIGABAs balvai nominētos autorus un viņu darbus, 4. aprīlī plkst. 18 Raiņa un Aspazijas mājā – Rīgā, Baznīcas ielā 30 – notiks LALIGABAs dzejas lasījumi, savukārt LALIGABAs prozas lasījumi notiks 20. aprīlī plkst.18 „NicePlace Telpā” – Rīgā, Kr.Barona ielā 21a. LALIGABAs pasākumi ikvienam interesentam pieejami bez maksas.
Latvijas Literatūras gada balvas ekspertu komisijā strādāja un 2017. gada literāro veikumu izvērtēja literatūrkritiķe un tulkotāja Ieva Kolmane, kultūras žurnāliste Undīne Adamaite, literatūrzinātnieks Jānis Ozoliņš, dzejnieks un tulkotājs Edvīns Raups, LNB Bērnu literatūras centra un lasīšanas veicināšanas programmu vadītāja Silvija Tretjakova, rakstnieks Osvalds Zebris un dzejnieks Henriks Eliass Zēgners.

Par balvas norisi kopīgi rūpējas un to organizē: Starptautiskā rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Rakstnieku savienība. Balvu atbalsta: LR Kultūras ministrija un “Baltic International Bank”.

Papildu informācija:
Marta Krivade
LALIGABA saziņas vadītāja
e-pasts: marta.krivade@gmail.com
tel. 26486312

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd