Nosauks LALIGABA 2017 mūža balvas ieguvēju, nominantus un speciālbalvas ieguvēju

laligaba-small-logo

2017. gada 27. martā plkst. 13 aicinām uz preses konferenci „NicePlace Telpā” – Rīgā, K.Barona ielā 21a. Preses konferencē LALIGABAS ekspertu komisija nosauks un suminās šā gada mūža balvas ieguvēju Latvijas rakstniecībā. Ekspertu komisija paziņos arī 2016. gadā izdotos literāri augstvērtīgākos darbus Latvijas rakstniecībā piecās nominācijās:

- labākais dzejas krājums,
- labākais prozas darbs,
- labākais oriģinālliteratūras darbs bērniem,
- labākais ārvalstu literatūras tulkojums latviešu valodā,
- spilgtākā debija.

Šogad ekspertu komisija piešķīrusi arī speciālbalvu par izcilu ieguldījumu literatūrpētniecībā.

Mūža balvas ieguvējs un speciālbalvas ieguvējs tiks sumināts un apbalvots Latvijas Literatūras gada balvas ceremonijā 2017. gada 21. aprīlī plkst. 18 mūzikas namā „Daile” – Rīgā, Barona ielā 31. Balvas ieguvējs katrā nominācijā tiks izvēlēts aprīlī LALIGABAS ekspertu komisijas aizklātā balsojumā un paziņots balvas ceremonijā.

Balvu ieguvēji saņems naudas balvas, kā arī balvas simbolisko veidolu – LALIGABAS lampu, kuras idejas autors ir dizaina studija „MĀJO”. Balvas veidola koncepcijas pamatā ir grāmata kā gaismas simbols, tādējādi atklājot literāri augstvērtīgu darbu spēju izgaismot domāšanu, emocijas un sapratni. Balva kā augstākā atzinība par ieguldījumu Latvijas literatūrā reizē kalpo arī kā funkcionāls interjera priekšmets Latvijas literātu mājvietās, gadu gaitā iedzīvinot simbolisku Latvijas literatūras gaismas lauku.

Sīkākas ziņas par nominantiem, speciālbalvas un mūža balvas ieguvēju un citām aktivitātēm laikā no š.g. 27. marta būs pieejamas mājas lapā www.laligaba.lv kā arī LALIGABAS sociālo tīklu kontos. LALIGABAI nominētās grāmatas būs pieejamas apskatei un lasīšanai „NicePlace Telpā” un iegādājamas grāmatnīcu tīklā „Jānis Roze” un citās grāmatnīcās. Aprīlī ziņu portālā „Delfi” būs iespēja balsot par LALIGABAI nominētajām grāmatām, izvēlot Delfi lasītāju simpātiju balvu.

Lai iespējami plašāka publika iepazītu LALIGABAS balvai nominētos autorus un viņu darbus, 8. aprīlī plkst. 18 Raiņa un Aspazijas mājā - Rīgā, Baznīcas ielā 30 – notiks LALIGABAS dzejas lasījumi, savukārt LALIGABAS prozas lasījumi notiks 13. aprīlī plkst.18 „NicePlace Telpā” – Rīgā, K.Barona ielā 21a. LALIGABAS pasākumi pieejami ikvienam interesentam bez maksas.

Lai aktualizētu Latvijas laikmetīgās literatūras procesu, 2017.gada 19. un 20.aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies izglītības programma un konference „Jaunākā literatūra”, kurā būs priekšlasījumi par mūsdienu literatūras tendencēm, kā arī interaktīvas izglītojošas aktivitātes studentiem un skolēniem. Konferenci rīko Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts, papildu informācija un pieteikumi dalībai: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Latvijas Literatūras gada balvas ekspertu komisijā strādāja un 2016. gada literāro veikumu izvērtēja rakstniece Dace Rukšāne-Ščipčinska, literatūrzinātniece Sigita Kušnere, rakstniece un redaktore Rudīte Kalpiņa, rakstnieks un literatūrkritiķis Guntis Berelis, kultūras žurnāliste un literāro projektu vadītāja Liega Piešiņa, literatūrzinātniece Sandra Ratniece, literatūras skolotāju kuratore Ilze Mazpane, literatūrzinātniece Eva Eglāja–Kristsone un rakstnieks Egīls Venters.

Latvijas Literatūras gada balva (LALIGABA) ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā, tas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinības izteikšanu autoriem par izcilākajiem darbiem, kuri gada laikā publicēti Latvijas rakstniecībā.
Par balvas norisi kopīgi rūpējas, to kopīgi organizē: Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Rakstnieku savienība.
Balvu atbalsta: LR Kultūras ministrija un Baltic International Bank.
Sadarbojas: grāmatnīcu tīkls „Jānis Roze", grāmatnīcu tīkls „Zvaigzne ABC”, dizaina studija „Mājo”, „NicePlace TELPA”, Raiņa un Aspazijas māja, mūzikas nams „Daile", LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts.
Informē: www.laligaba.lv, „Delfi”, „Satori”, „Kultūrzīmes”, „Kultūras Diena un Izklaide”, „IR”, „Domuzīme”, Latvijas Radio, Latvijas Televīzija.

Sīkākas uzziņas:
Andra Konste
Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., tālr. 29207353