"Nosaukums"


Nosaukums
rokpelnis

Foto: Uldis Briedis /Diena/

AUTORS: Jānis Rokpelnis

DARBA NOSAUKUMS: "Nosaukums"

IZDEVNIECĪBA: Neputns

ANOTĀCIJA: Grūti pateikt, cik tuvu vai tālu Rokpelnis ir no dzejas destilāta pilnības, bet lāgiem desmitrindu tekstā ietvertā grūtsirdība sasniedz bezmaz apokaliptiskus apmērus — taču, jokaina būšana, Rokpelnis nevis skrien ar galvu sienā, bet gan drīzāk ķer kaifu no pašradītajām apokalipsēm, no kurām katra vienlaikus ir bezgalīgi maza un bezgalīgi liela.
Guntis Berelis

PAR AUTORU: Jānis Rokpelnis (1945) studējis psiholoģiju un filozofiju Ļeņingradā un LU. Apbalvots ar "Padomju Jaunatne" prēmiju par gada labāko pirmo dzejoļu krājumu (1976), Dzejas dienu balvu (1981), Baltijas Asamblejas balvu (2000), Aleksandra Čaka prēmiju (2001) un Literatūras Gada balvu (2004).

Ekspertu vērtējumi:

Guntis Berelis

Literatūrkritiķis, rakstnieks

Biedrs Sniegs ir poētiskā pasaule ar savām likumsakarībām un īpatnībām, kurā jebkurš pants gan iekļaujas šajā pasaulē kā loģiska – un poētiska – tās sastāvdaļa, gan ir tās projekcija.

Ieva Kolmane

Literatūkritiķe, tulkotāja

Ostups ir lieliska investīcija latviešu dzejā. Domājošs un reizē uztverīgs un jūtošs, gados gluži jauns dzejnieks – tādu mums nav daudz. Debijas krājuma kategorijā Biedrs Sniegs ir noteikti atzīstams par spožu pieteikumu grāmatas formātā.


Copyright © 2023 STARPTAUTISKĀ RAKSTNIEKU UN TULKOTĀJU MĀJA