"Kamenes un skudras"


Kamenes un skudras
Inga Ābele

Foto: LALIGABA publicitātes attēls

AUTORE: Inga Ābele

DARBA NOSAUKUMS: "Kamenes un skudras"

IZDEVNIECĪBA: Dienas Grāmata

ANOTĀCIJA: Ļoti gaiša un maiga grāmata — te nav daudz drūmas nolemtības, nedz slēptas apokalipses. Brīžam pat šķiet, ka autore grēko pret sižetu loģiku, bet ar laiku top skaidrs, ka loģika ir, tikai cita. Mānīgs ir arī autores vieglums, ar kādu tiek risināti konflikti un virzīts sižets, aiz šķietamā pašplūduma slēpjas liela meistarība ritma un izteiksmes līdzekļu kontrolē, tēli kā neviļus stāsta pat it kā ne par ko, šķiet, dzīve palikusi tur, ārā, tomēr vērojumi ir precīzi un atklāsmes — būtiskas.
Andra Konste

PAR AUTORU: Inga Ābele (1972) 2003. gadā - Literatūras Gada balva par dramaturģiju un 2004. gadā - par īsprozas krājumu "Sniega laika piezīmes". Gada balva literatūrā (prozas kategorijā) par romānu "Paisums" (2008). 2009. gadā par romānu "Paisums" ieguvusi Baltijas Asamblejas balvu literatūrā.

Ekspertu vērtējumi:

Edvīns Raups

Dzejnieks, atdzejotājs

Desmit izcili stāsti- daži būdami tīras fantāzijas augļi, tie vienlaikus ir pašas autores "pieredzēti", daži -atstāj iespaidu, ka šeit un tagad Latvijā nekas tāds nav piedzīvojams, bet, re, ka ar dažiem dzīve tā mēdz spēlēties. Turklāt Ābeles radītie tēli ir apaļi kā āboli, dzidri, garšīgi, apēdami līdz pat serdei un vēl kopā ar to. Dziļi.

Evija Veide

Literatūrzinātniece, grāmatizdevēja

Stāsti uzrunā savā nesteidzīgi maģiskajā ritmā. Autore izgaršo detaļas, bet spēj panākt tādu teksta blīvumu, kas lasītāju nelaiž vaļā.


Copyright © 2023 STARPTAUTISKĀ RAKSTNIEKU UN TULKOTĀJU MĀJA