„Stroika ar skatu uz Londonu”


stroika
vilis lācītis

Foto: LALIGABA publicitātes attēls

AUTORS: Vilis Lācītis

DARBA NOSAUKUMS: „Stroika ar skatu uz Londonu”

IZDEVNIECĪBA: Mansards

ANOTĀCIJA: Viļa Lācīša romāns ir ietrāpījis absolūti tukšā vietā, kas brēktin brēc tapt aizpildīta: latviešu literatūrā jau kuro gadu izmisīgi trūkst normālas lasāmvielas. Dzīvespriecīgs un asprātīgs lasāmgabals. Manuprāt, romāna lielākais pluss — ne tik daudz sižets un Londonas latviešu sadzīves ainiņas, cik ārkārtīgi dzīvā valoda, kas patiešām parāda latviešu valodas reālo situāciju ar visiem žargonismiem un barbarismiem, kas, grozi kā gribi, arī ir valodas daļa.
Guntis Berelis

PAR AUTORU: Vilis Lācītis (1975) Darbojies kā rokmūziķis ar pseidonīmu Sniegs. Strādājis celtniecībā Anglijā. Ieguvis bakalaura grādu antropoloģijā Rietumlondonas universitātē. Pašlaik studē antropoloģiju maģistratūrā Oksfordā.

EKSPERTU VĒRTĒJUMI:

EVIJA VEIDE

Literatūrzinātniece, grāmatizdevēja

Autors apliecina, ka latviešu prozas rakstītājiem tomēr vēl saglabājusies arī kāda druska humora izjūtas. Drusku traģikomiskas, protams. Grāmata vienlaikus apliecina autora prasmi stāstīt un vēsta par jauno laiku aizceļošanu, kas jau otrajā vilnī ir gan sarunu, gan ziņu, gan literatūras objekts.

ANDRA KONSTE

Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja

Viļa Lācīša debija latviešu literatūrā ir patīkama ar tās nepretenciozitāti – autors neslimo ar mesiānismu un necenšas savā tekstā uzrādīt nebijušu literāro virzienu iezīmes, bet priecīgi un patiesi aprakstījis kādu dzīves daļu, kura šobrīd skārusi gandrīz visus mūs.


Copyright © 2023 STARPTAUTISKĀ RAKSTNIEKU UN TULKOTĀJU MĀJA