"Maskačkas stāsts"

Publicēts: 14. aprīlis 2014

Maskačkas stāsts

IZDEVĒJS: Neputns

AUTORE: Luīze Pastore

MĀKSLINIEKS: Reinis Pētersons

ANOTĀCIJA: Aizraujošu piedzīvoju stāsts par puisēnu Jēkabu, kurš pavisam negaidīti nokļūst Rīgas noslēpumainākajā rajonā Maskačkā. Tur viņš iepazīstas ar īstu jūrnieku Ērgli, pavisam neciešamu meiteni Mimmi un sadraudzējas ar pašu Maskačkas Bosu — runājošu suni! Mākslinieks Reinis Pētersons par „Maskačkas stāsta” ilustrācijām tika nominēts Jāņa Baltvilka balvai grāmatu mākslā.

Lasīt tālāk: "Maskačkas stāsts"

"Matilde un Terēze jeb kā būt Te, Tur un Citur"

Publicēts: 14. aprīlis 2014

Matilde un Terēze jeb kā būt Te, Tur un Citur

IZDEVĒJS: Dienas Grāmata

AUTORE: Laima Kota-Muktupāvela

MĀKSLINIEKS: Katrīna Vasiļevska, Krišus Muktupāvela ilustrācijas.

ANOTĀCIJA: Ar bērniem lasāms romāns par dzīvi ar skaitāmstāstiņiem. Darbība notiek parastā lauku mājā, bet ikdienišķās lietas un norises aizved līdz neparastiem notikumiem un piedzīvojumiem. Atliek tikai iemērkt roku akvārijā, un var sākties ceļojums uz zemūdens pasauli. Pa puķuzirņastīgām var nokļūt vēju valstībā, bet tomātu sienamās šņores pārtop par ķirzakām un kļūst par ierosmi lidojumam ar paklāju. Te, Tur un Citur ir vietas, kur sastopami prinči un princeses, nāras, fejas un dūkņas, kur mīt olektgari vīriņi un zemzemes sieviņas tāšu baltos lakatiņos, bet kur nav vietas visu bērnu biedam – garlaicībai. Dzīvespriecīgais stāsts par abām māsām, viņu vecmāmiņu Nonnu un kaķeni Boniju apliecina – viss no pasakām ir dzīve.

Lasīt tālāk: "Matilde un Terēze jeb kā būt Te, Tur un Citur"

"Taro, Tama un Kicune"

Publicēts: 14. aprīlis 2014

Taro, Tama un Kicune

AUTORS: Juris Zvirgzdiņš

MĀKSLINIEKS: Gita Treice

ANOTĀCIJA: Grāmata bērniem "Taro, Tama un Kicune" iecerēta kā teiksmains stāsts par XVI - XVII gadsimta Japānu, laiku, kad šī citām kultūrām un ietekmēm slēgtā sala sastapās ar Rietumiem - holandiešu, portugāļu un spāņu kuģotājiem. Meklējot savu vecotēvu, kurš kļuvis par jamabusi - vientuļnieku, zēns Taro kopā ar kaķi Tama nokļūst seguna, provinces vietvalža pilī, tiekas ar sumo cīkstoņiem, samurajiem, saru - sniega pērtiķiem, izglābj segunu no noindēšanas, atbrīvo pūķi Rjū, sadraudzējas ar kadzi - vēju. Ceļā sastaptā Kicune (lapsa, eiropiešu vilkaču japāņu analogs) viņam te traucē, te palīdz...

Lasīt tālāk: "Taro, Tama un Kicune"

"Rozā kvarca brālība"

Publicēts: 14. aprīlis 2014

Rozā kvarca brālība

AUTORS: Maritana Dimsone

ANOTĀCIJA: Vai zināt, kas tāds īpašs ir rozā kvarcā? Un — kas ir kūlainīte? Un noslēgšanās burvestība? Kā var nokļūt Zemzemē, un kā iespējams izsaukt pulksteņvīrus? Kā var noķert spoku, un kas, jūsuprāt, ir baigāk: Burvju Tiesa vai ome, bijusī skolas direktore, kura jau pēc acīm spēj pateikt, kad bērni melo? Janci jaunajā mācību gadā sestajā klasē līdz ar gluži parastiem un tomēr drusku dīvainiem jauniem klasesbiedriem, dvīņiem Robertu un Izabellu, sagaida piedzīvojumi, kādos labprāt mestos jebkurš. Protams, ja būtu pietiekami godīgs, labestīgs un arī drosmīgs, tāds, kas spētu jebkuram parādīt HA!, kā teiktu zugū Undīne. Kas ir zugū? Nūū, tas ir tāds kā… bet labāk lasiet paši!

Lasīt tālāk: "Rozā kvarca brālība"

Our website is protected by DMC Firewall!