"Sīnāja gobelēns"

Publicēts: Piektdien 9. marts 2012

Sīnāja gobelēns

IZDEVĒJS: Dienas Grāmata

AUTORS: Edvards Vitmors

TULKOJA: Māra Poļakova

REDAKTORE: Dace Sparāne

ANOTĀCIJA: “Edvards Vitmors bija viens no maģiskā reālisma lielmeistariem. Tas, ka viņa dzīves laikā viņa darbi neiemantoja slavu, ir kauns un izsmiekls. Viņš patiešām ir viens no nedaudzajiem rakstniekiem, ko man dzīvē ir gadījies sastapt, kuri ar saviem stāstiem māca ieraudzīt pasauli ar citām acīm, ar citu sirdi, bet vislabākais ir tas, ka viņš liek tavai dvēselei augt. Kaut arī viņa vairs nav starp dzīvajiem, ir pēdējais laiks, lai pasaule viņam par to atlīdzinātu. Toms Robinss? Džons Ērvings? Pat Dievs Vonnegūts – aizmirstiet! Lasiet Vitmoru.”
Džonatans Kerols

Lasīt tālāk: "Sīnāja gobelēns"

"Karte un teritorija"

Publicēts: Piektdien 9. marts 2012

Karte un teritorija

IZDEVĒJS: Jāņa Rozes apgāds

AUTORS: Mišels Velbeks

TULKOJA: Dens Dimiņš

REDAKTORE: Inta Šmite (literārā konsultante)

ANOTĀCIJA: Romāna galvenais varonis ir Džeds Martēns, franču mākslinieks, kurš bez lielas piepūles un zināmā mērā laimīgas sakritības dēļ iegūst galvu riebinošu slavu un bagātību. Tomēr privātajā dzīvē Džeds ir īsts neveiksminieks. Sarežģītas ir arī mākslinieka attiecības ar vienīgo ģimenes locekli – vecuma apātijas pārņemto tēvu. Dīvainā kārtā tuvākais cilvēciskais kontakts Džedam izveidojas ar ekscentrisko īpatni Mišelu Velbeku, kuru mākslinieks ir nolēmis portretēt. Pēc dažiem mēnešiem Velbeku atrod zvērīgā veidā nogalinātu. Pats autors apgalvo, ka romāna galvenās tēmas ir novecošana, attiecības starp tēvu un dēlu un realitātes reprezentācija mākslā.
Džonatans Kerols

Lasīt tālāk: "Karte un teritorija"

"Vīrs, kas zināja čūskuvārdus"

Publicēts: Piektdien 9. marts 2012

Vīrs, kas zināja čūskuvārdus

IZDEVĒJS: Lauku Avīze

AUTORS: Andruss Kivirehks

TULKOJA: Zane Balode

REDAKTORE: Eva Mārtuža

ANOTĀCIJA: Vēsturiska romāna tradīcijā balstītais vēstījums rosina pārdomas par to, vai kultūra ir dzīva, ja tai ir tikai viens nesējs? Vai kultūra iznīkst, ja skaitliskais vairākums pagriež muguru ilgi koptām tradīcijām un aizmirst tās? Lasītājs tiek aizvilināts dramatiskā pārlaiku ceļojumā uz Igaunijas senvēstures Nekurunekadzemi. Tāpat kā nacionālo eposu radītāji, Kivirehks saauž vēsturiskos un mitoloģiskos motīvus ar košiem fantāzijas dzīpariem, radot dzīvi simbolisku un daudzslāņainu varoņteiku.
Džonatans Kerols

Lasīt tālāk: "Vīrs, kas zināja čūskuvārdus"

"Silva Rerum"

Publicēts: Piektdien 9. marts 2012

Silva Rerum

IZDEVĒJS: Zvaigzne ABC

AUTORS: Kristina Sabaļauskaite

TULKOJA: Dace Meiere

ANOTĀCIJA: Kristinas Sabaļauskaites romāns Silva rerum ir atzīts par vienu no svarīgākajiem notikumiem lietuviešu literatūrā pēdējos gadu desmitos. Tas izpelnījies pārsteidzoši lielu atzinību gan no lasītājiem, gan no kritiķiem, apbalvots ar pirmo Jurgas Ivanauskaites literāro prēmiju (2009) un ieguvis 2009. Gada grāmatas titulu.
Romāns vēsta par Žemaitijas bajāru Norvaišu ģimenes gaitām 17. gadsimta otrajā pusē. Stāstot par vienas dzimtas ļaužu pieredzēto, autore atklāj ne tikai Lietuvas Dižkunigaitijas sadzīvi un politikas samezglojumus, bet zīmē arī daudz plašāku ainu, kurā redzams baroka laikmeta cilvēks un tā sarežģītās attiecības ar sevi pašu, pasauli, dzīvi un nāvi.

Lasīt tālāk: "Silva Rerum"