"Gaetāno Krematoss"

Publicēts: Piektdien 9. marts 2012

Gaetāno Krematoss

IZDEVĒJS: Dienas Grāmata

REDAKTORE: Inga Ābele un Dace Sparāne

ANOTĀCIJA: Beidzot arī latviešiem ir savs Solaris, sava aizpasaule, pēcpasaule, nekadnekurzeme ar nekadnekurcilvēkiem. Grāmata, kuras vārdu maģija ir tik spēcīga, ka apžilbina. Grāmata, kuras vēstījums ir tik skaudrs, ka aizraujas elpa. Grāmata, kuru var iemīlēt vai… ienīst. Jo tā liek domāt un līdzsajust. Atcerēties, ka bez sadzīves vēl ir arī Dzīve. Un Dzīve ir Ceļš. Katram savs ceļš, kura malas ir kā nosētas Izvēlēm – un katra Izvēle savukārt ved atpakaļ pie Ceļa.

Lasīt tālāk: "Gaetāno Krematoss"

"Vīrs zilajā lietusmētelītī"

Publicēts: Piektdien 9. marts 2012

virs zilaja lietusmeteli

IZDEVĒJS: Dienas Grāmata

REDAKTORE: Gundega Blumberga

ANOTĀCIJA: Rakstnieci Noru Ikstenu pazīst visi. Ikkatra viņas grāmata ir notikums, jo Noras stāstīšanas maniere ir dziļi cilvēciska un sirsnīga. Šis ir līdz kaulam, līdz dvēseles dzīlēm izjusts darbs, jo satur autobiogrāfiskus momentus un ir veltījums pašas rakstnieces ilggadējai draudzībai ar nu jau aizsaulē aizgājušo rakstnieku Dzintaru Sodumu, kurš mūža pēdējos gadus pavadīja Noras mājās, dzimtenē.

Lasīt tālāk: "Vīrs zilajā lietusmētelītī"

"Atgriešanās Itakā"

Publicēts: Piektdien 9. marts 2012

Atgriešanās Itakā

IZDEVĒJS: Dienas Grāmata

REDAKTORE: Dace Sparāne

ANOTĀCIJA: "Juris Zvirgzdiņš ir eksāmens gara modrībai - viņa fantāzijas pavērsieni mēdz būt tikpat negaidīti kā spēļu lācīša Tobiasa izlēkšana no rakstnieka kabatas. Ja aiz kultūrcitātu biruma un rotaļām ar vēsturi, valodām un stiliem spēj saskatīt Jura šķelmīgo, dzīvesgudro smaidu un negrozāmu cieņu pret cilvēkam doto izvēles brīvību, eksāmenu esi izturējis." Vents Zvaigzne, žurnāla Ilustrētā Zinātne galvenais redaktors.

Lasīt tālāk: "Atgriešanās Itakā"

"Dzelzs apvārdošana"

Publicēts: Piektdien 9. marts 2012

Dzelzs apvārdošana

IZDEVĒJS: Dienas Grāmata

REDAKTORE: Dace Sparāne

ANOTĀCIJA: “Labi. Mana dzīve. Vai tās ir sajūtas par sevi? Atmiņas, kas ir šo sajūtu saistviela? Cilvēki? Priekšstats par viņiem un viņu iedomātās pēdas manā miesas un dvēseles virsmā? Fakti? Gadskaitļi? Kādās proporcijās? Lineāri mānīgais izkārtojums no bērnības, skolas, studiju, darba gadiem līdz morga galdam? Kāds tam sakars ar mani? Tas, ko citi domā par manu rīcību, manu darbu, manu izskatu, manām domām? Kur ir dzīve? Ja tā nav un nevar būt kaut kas pats par sevi, tad kur to nomedīt? Gaismas šautrā uz porcelāna tases svētdienas rītā? Vienā vienīgā rītā vai ikvienā rītā līdzšinējā mūža garumā?" (Gundega Repše).

Lasīt tālāk: "Dzelzs apvārdošana"