"Alba"

Publicēts: 25. marts 2013

alba

IZDEVĒJS: Mansards

AUTORE: Ingmāra Balode

REDAKTORS: Knuts Skujenieks

ANOTĀCIJA: "Dzejnieces un tulkotājas otrajā krājumā sastopamies ar viņas iemīļoto poētiku – vienkārši, ikdienišķi vērojumi mijas ar atsaucēm uz grāmatās izlasīto, personiski aizšifrētas rindas sadzīvo ar krāšņi zīmētām ainām. Šīs dzejas virsvērtība ir īpašais dzīvesprieks un gaišums, kādā skatīta pasaule – tā Ingmāra dara to paciešamāku arī saviem lasītājiem,"
(Kārlis Vērdiņš)

Lasīt tālāk: "Alba"

"5:00"

Publicēts: 25. marts 2013

5

IZDEVĒJS: Mansards

AUTORS: Arvis Viguls

REDAKTORS: Kārlis Vērdiņš

MĀKSLINIEKS: Zigmunds Lapsa

ANOTĀCIJA: 5:00 ir Arvja Vigula otrais dzejoļa krājums. Tā manuskripts apbalvots ar Annas Dagdas prēmiju, grāmata sarakstīta un izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Lasīt tālāk: "5:00"

"Migla"

Publicēts: 25. marts 2013

migla

IZDEVĒJS: Mansards

AUTORS: Inga Gaile

REDAKTORS: Kārlis Vērdiņš

ANOTĀCIJA: Ingas Gailes jaunākais dzejoļu krājums, par kuru autore teikusi: "Dzejoļu krājumā esmu plānojusi meklēt jaunus izteiksmes līdzekļus, radot saturā izstrādātus, formā askētiskākus dzejoļus, kā arī meklēt dzejas valodas jaunās metaforas, runājot par mūsdienu auditorijai aktuālām, tai pašā laikā vispārcilvēciskām problēmām."

Lasīt tālāk: "Migla"

"Tumšā stundā"

Publicēts: 25. marts 2013

Tumšā stundā

IZDEVĒJS: Neputns

AUTORS: Pēteris Draguns

REDAKTORE: Jana Vērdiņa

ANOTĀCIJA: "Draguna dzejoļi pēta tumšos un draudīgos spēkus, kas mīt katrā cilvēkā un izlaužas sāpīgu atmiņu vai sirreālu vīziju veidā. Šo pasaules izjūtu, iespējams, harmonizē dažādu reliģiju simbolu klātbūtne un intensīvs jutekliskās pieredzes pārdzīvojums."
(portāls "Literature.lv")

Lasīt tālāk: "Tumšā stundā"